1. moodul

Kokkuvõte

Koolitus võimaldas osaleda koos kolleegidega õppeprotsessis nii klassis kui ka virtuaalruumis.

Koolitusel saadud teadmised toetavad minu innovaatilist mõtlemist, suhtumist.Arvan, et suudan edaspidi praktilisi uurimusi ja reaalseid probleeme lahendada endisest rohkem digitaalsete vahendite abil. Võtsin julgemini kasutusele Flippity , ideekaartide loomise vahendeid. Teather Tools, kasutan taimerit, loosiratast, täringut. Teadvusloomes meeldis ühiskirjutamine, joonistamine. 

Suur tänu koolitajale, osaleksin meeleldi ka edaspidi Teie mõnel koolitusel.

2. Plakat Sway keskkonnas. Siia vistutasin meie paaristööna valminud plakati teadmusloome. Mu paariliseks oli Maret R.

Teemaks on loovus ja innovatsioon

Word cloud made with WordItOut

Ülesanne 1: Loovus. Innovatsioon.

Ülesanne 3: VIDEO

Video on illustreeriv materjal 6. klassis negatiivsete arvude kasutamise teema juures. Võimaldab näidata seost reaalsusega aja mõõtmisel. Samuti on hariv spordiajalooga tutvumisel.

https://www.youtube.com/watch?v=57SdyA6VKf8

Kodune ülesanne: tunni planeerimine

Klass: 9

Aine: matemaatika

Teema: Silinder

Tunni eesmärgid:

  1. Kontrollida põhivara
  2. Tuletada õpilaste loovtöö tulemusena silindri pindala ning ruumala leidmise valemid
  3. Lahendada kinnistamisülesandeid
  4. Arendada õpilastes matemaatikale omast täpsust

Meetodid: 

  1. test (Testmoz) 
  2. rühmatöö 
  3. frontaalne arutelu 
  4. iseseisev töö
  5. mudeli meetod 
  6. video

Õppematerjalid:

  • test(tahvelarvutis),
  •  silindri mudel(kübar),
  •  õpik, TV.

Koostöö haridustehnoloogiga, toetun testi koostamisel tema abile

Tunni käik:

  1. tunni rakendamine
  2. kordamine
  3. test
  4. rühmatöö-silindri(kübara) mahu ja materjali kulu arvutamine. 
  5. valemite koostamine -õpetaja abiga
  6. valemite rakendamine ülesannete lahendamisel
  7. Kodutöö a)märka matemaatikat enda ümber:pildista silidreid (vähemalt 3) ja postita need tunni veebitahvlile https://padlet.com/annetoruke/silindrid
  8. ülesanne TV-st.

OHUD-nutitelefonide omamine,korrasolek, fotode õigeaegne postitamine veebitahvlile, foto aus üleslaadimine (plagiaat).



Kodune ülesanne : Tegelikud tegevused tunnis.

Tunni 1.osa Pinginaabrid küsitlesid teineteist, valmistusid tunnikontrolliks.Toimus TESTi lahendamine- https://testmoz.com/1616152 (õpilase parool vastaja). Fotod tegi haridustehnoloog Margit.

Õpetaja andis tagasisidet vigade kohta. Frontaalselt analüüsiti vastuseid. Hinded e-kooli.

Testi koostas õpetaja. Haridustehnoloog abistas tahvelarvuti kasutamisel ja tunni läbiviimisel kooli digiblogis.

Tunni 2.osa Praktilise teema uurimine: kübara(silindri) materjali kulu ja mahu väljaarvutamine. Kolmel rühmal erinev ülesanne, õpilased said näidata oma avastamise ja planeerimise võimet. Õpikut ei olnud kasutusel, õpilased toetusid varemõpitule. Õpilased said teada, et ruumala leidmise põhimõte kehtib ka siis, kui põhi on ring.Tuletati rõnga pindala valem. Õpilased Samuel ja Imeliine tegid oma rühmade tööst video - https://drive.google.com/file/d/1lb2DPtIHlVdYIUkQXRXgw8hSJoXjMsBq/view?usp=sharing

Tunni 3.osa Õpetaja selgitas silindri pindala ja ruumala valemite teket.Juhendas valemite kirjutamist ja joonise tegemist põhivara vihikusse. Kinnistamiseks lahendati töövihikust näitlik ülesanne.

Kodutöö: Märgata matemaatikat enda ümber: pildistada kolme silindrikujulist keha , vähemalt üks õues. Padlet saadetud fotodega.

Tunni analüüs.

Tunni eesmärgid saavutati, kuna ei olnud plaanitud midagi ületamatut.

Olen väga rahul õpilaste aktiivsuse ja motiveeritusega, nad olid positiivselt meelestatud, väga heatahtlikud ja abivalmis nii klassikaaslaste kui ka õpetaja suhtes. Tagasisides nad ei olnud kitsid õpetajat tunnustama ja julgustama selliseid tunde veel tegema.

Olen väga tänulik haridustehnoloogile abi eest tehniliste vahenditega toimetamisel.

  • Tunni ettevalmistamiseks, aga eriti vormistamiseks kodulehele, kulus lubamatult palju aega, kuna õpetaja oli suures osas ise õppija.

Õppisin juurde tahvelarvuti kasutamise võimalusi, oma kodulehele materjalide kandmist.

Oli huvitav, kuid püüaksin teha väiksema ajakuluga. Häiris see, et tähtajad tagant kihutasid.


Bouquet, 12 Pike St, New York, NY 10002, (541) 754-3010
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started